Vi byter förpackning till AMWAY™ da Carapelli Extra Virgin Olive Oil. Eftersom leverantören inte längre tillverkar de befintliga fyrkantiga flaskorna kommer AMWAY da Carapelli Extra Virgin Olive Oil nu levereras i en ny, elegant rund flaska.
Det enda som förändras är själva förpackningen. Oljans överlägsna kvalitet, mängden, artikelnumret och priset kommer att förbli desamma.
Förändringen kommer att genomföras under första kvartalet nästa år.
Det kan förekomma vissa störningar i övergångsperioden. Vi vill försäkra dig om att vi gör allt vi kan för att göra eventuella perioder då produkten inte kommer att vara tillgänglig så korta som möjligt.
AMWAY™ da Carapelli Extra Virgin Olive Oil – en produkt med äkta kvalitet
På Amway använder vi endast de bästa ingredienserna i hela vårt produktsortiment. Den högkvalitativa olivoljan tillverkas exklusivt för Amway av Carapelli Firenze, en ledande italiensk tillverkare av förstklassiga produkter.
Mogna oliver från Medelhavsområdet väljs ut och skördas för hand, och den skonsamma hanteringen och pressningen minimerar skador på oliverna och säkerställer en mycket låg syrahalt (ca 0,3 %).
Resultatet är en exklusiv olivolja full av smak och allt det goda från Medelhavet.
AMWAY™ da Carapelli Extra Virgin Olive Oil kommer fortfarande att säljas i en praktisk dubbelförpackning med 2 x flaskor på 0,75 l med samma artikelnummer och pris.